Ile kosztuje remont łazienki w Krakowie?

Ile kosztuje remont łazienki w Krakowie?

Remont łazienki stanowi największe wyzwanie podczas renowacji mieszkania. Zablokowanie na czas remontu pomieszczenia tak potrzebnego w codziennym życiu jest w zasadzie niemożliwe – jak zatem przeprowadzić to z głową?

Kiedy zaplanowany remont łazienki staje się faktem, często już w trakcie jego trwania okazuje się, że prace się przedłużą lub brakuje materiałów budowlanych. Dlatego warto dobrze zaplanować wszystkie prace, by sprawnie przeprowadzić remont łazienki.

Jak przeprowadzić remont łazienki?

Remont łazienki może być generalny bądź tylko częściowy. Niezależnie od zakresu remontu, należy odpowiednio zaplanować prace oraz kosztorys. Poniżej praktyczny poradnik, jak przeprowadzić gruntowny remont łazienki krok po kroku.

Krok 1: Plan remontu

Wiele osób ma w głowie wizję wymarzonej, lepszej wersji swojej dotychczasowej łazienki. Jedni marzą o jej powiększeniu, inni na przykład o wymianie wanny na przeszklony prysznic. Warto mieć jasny cel remontu, by krok po kroku wszystko zaplanować. Przed przystąpieniem do samych prac, warto zaplanować nie tylko sam remont, ale również kosztorys. Analiza finansowa pozwoli na urządzenie łazienki na miarę naszych możliwości oraz uchroni nas przed zbędnymi inwestycjami.

Krok 2: Usunięcie glazury

Jeżeli decydujemy się na „drastyczne” posunięcie w postaci usunięcia starej glazury, będzie to pierwszy i najbardziej wymagający etap właściwego remontu. Często płytki przyklejane są na zaprawę cementową, co znacznie utrudnia pracę. Warto o tym pamiętać podczas planowania czasu trwania prac remontowych.

Krok 3: Prace hydrauliczne

Po usunięciu starej glazury dokładnie widać, gdzie położone są rury, piony hydrauliczne i w jakim stanie są instalacje. Warto w tym momencie zaczerpnąć porady fachowca, czy rury wymagają wymiany oraz czy wanna i umywalka nadają się do dalszego użytkowania. Wymiany mogą wymagać zwłaszcza żeliwne rury, które są w użyciu już dłuższy czas.

Krok 4: Kaloryfer

Łazienka nie może funkcjonować bez grzejnika. Remont łazienki to dobra okazja, by wymienić go na bardziej nowoczesny. Jeżeli odłożymy to na później, niezbędne będzie prawdopodobnie ponowne skucie płytek i zmiana podłączenia. Planując generalny remont, warto rozważyć przeprowadzenie takich prac zaraz po pracach hydraulicznych – zaoszczędzimy w ten sposób pieniądze i czas.

Krok 5: Oświetlenie i podwieszany sufit

Jeżeli decydujemy się na totalną metamorfozę naszej łazienki, zmiana oświetlenia i dodanie podwieszanego sufitu skutecznie odmieni wygląd pomieszczenia. Bardzo często remont łazienki wymaga wymiany starego podłączenia elektrycznego oraz oświetlenia na nowe. Modnym sposobem oświetlenia łazienki są punkty halogenowe. Umieszcza się je w podwieszanym suficie wykonanym z wodoopornych płyt kartonowo-gipsowych. Należy pamiętać o doprowadzeniu przewodów do żarówek nad lustrem, ponieważ miejsce to wymaga najlepszego doświetlenia.

Krok 6: Wyrównanie ścian i układanie glazury

Po skuciu płytek często okazuje się, że ściany nie są równe. W wyrównywaniu pomogą wodooporne płyty gipsowo-kartonowe. Żaden remont praktycznie nie jest w stanie się bez nich odbyć. Przy ich pomocy przykrywa się rury i wyrównuje nierówności na ścianach. Innym rozwiązaniem jest położenie nowej warstwy tynku cementowo-wapiennego. Gdy ściany są już idealnie równe, wisienką na torcie jest położenie wymarzonych płytek.

Krok 7: Montaż umywalki i wanny

Aby dokładnie położyć płytki w całej łazience, często konieczny jest demontaż umywalki oraz wanny. Jeżeli wyposażenie łazienki wydaje się zużyte, jest to najlepszy moment, aby je wymienić. Po zainstalowaniu nowych sprzętów montuje się lustra i meble łazienkowe.

Ile kosztuje remont łazienki w Krakowie

Koszt remontu łazienki w dużej mierze zależy od użytych materiałów i elementów wyposażenia. Jaka jest orientacyjny koszt remontu małej łazienki w bloku? Ceny ciągle się zmieniają, zależą też od wielkości łazienki i zmiennych cen materiałów budowlanych. Jak oszacować, ile kosztuje remont łazienki 4 m2? Jeżeli korzystamy z usługi profesjonalistów i używamy materiałów ze średniej półki cenowej, to będziemy potrzebować około 10 tys. zł. Sama robocizna to koszt od 7 tys. zł, w zależności od zakresu prac. Płytki podłogowe mogą kosztować nawet 2 tys. zł.

Remont łazienki w Krakowie „na skróty”

Remont łazienki nie musi być tak skomplikowany jak ten opisany powyżej. Warto zastanowić się, co naprawdę potrzebujemy w niej wymienić. Bardzo wiele można zmienić, dokupując nowe dodatki. Możliwe jest obecnie przemalowanie płytek lub nabycie specjalnych naklejek zmieniających ich wygląd. Może się okazać, że zmiana szafki pod umywalką pozwoli ukryć w niej wiele rzeczy, co wpłynie korzystnie na wygląd łazienki. Meble łazienkowe można również odnowić, używając specjalnych farb zmieniających wierzchnią strukturę powierzchni. Dopełnieniem całej metamorfozy mogą być ozdobne świece na półce, dopasowane kolorystycznie do ozdobnych ręczników do rąk. Te małe, ale przemyślane zmiany mogą być dokonane niewielkim kosztem, a łazienka nabierze dzięki nim całkiem nowego charakteru.

Najnowsze posty

Tagi
Cennik usług malarskich. Ile kosztuje malowanie mieszkania? Czy można układać płytki bez fugi? Czym się różnią szpachla i Gładź gipsowa ? Ekipa remontowa z piekła rodem. Jak rozpoznać partaczy? Farby tablicowe fluorescencyjne i termoizolacyjne ile kosztuje położenie gładzi? Ile kosztuje remont łazienki w Krakowie? Ile trzeba dopłacić za wykończenie nowego mieszkania? Jakie farby wybrać do kuchni i do łazienki? Jakie płytki ceramiczne wybrać do kuchni i łazienki? jaki wybrać? Jak się mocuje listwy przypodłogowe Kiedy i jak stosować gipsy szpachlowe oraz gładzie gipsowe magnetyczne Malowanie mieszkań w Krakowie od A do Z Malowanie ścian - Farby na ściany wewnętrzne Malowanie ścian oraz sufitów Malowanie ścian w kuchni i łazience Mieszkanie do remontu może stanowić dobrą inwestycję Perfekcyjne wykończenie wnętrza dzięki gładzi gipsowej Planowanie remontu - Natryskowe malowanie ścian Pomysł na remont łazienki Poradnik - Wybieramy kolor podczas malowania ścian płytki ceramiczne płytki podłogowe Płytki tarasowe. Jak je wybrać? Remont mieszkania Remont mieszkania - wartość nieruchomości wzrośnie Remont mieszkania pomoże pozbyć się szkodliwej dla zdrowia wilgoci Rodzaje farb do malowania wnętrz Układamy płytki - rzeczy o których należy pamiętać układanie płytek Układanie płytek ceramicznych - najczęstsze błędy Urządzając małą łazienkę bardzo często zastanawiamy się jakie płytki będą najlepsze do takiego wnętrza. Wielkość płytek - duży czy mały format Właściwy dobór preparatu gruntującego

Want To Be A Piece Of Us?

We give a chance for people to work in the professional environment with challenges and values. Come with us!